Payday loans

Галерия от снимки

  • РИЦАР 45_29
  • Description: 25.01.2014
  • РИЦАР 54_9
  • РИЦАР 46

Категории от снимки

Очаквайте скоро

There are no upcoming events currently scheduled.
ВИЖ ОЩЕ ТУК...
юли 2018 август 2018 септември 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Резултати от "Златна пешка 2011" PDF Печат Е-поща
Автор: Олег Динев   
Събота, 03 Декември 2011г. 17:38ч.
header_gp2011
На 27 НОЕМВРИ 2011 се проведе в град София, СЕДМО СТОЛИЧНО УЧЕНИЧЕСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ШАХМАТ "ЗЛАТНА ПЕШКА 2011". Домакин на събитието бе Частно училище „Дружба”.

ПРИЗЬОРИТЕ – КАКТО БЯХА ПОДАДЕНИ И НА ХАРТИЕН НОСИТЕЛ ОТ СЪДИЙСКИЯ СЪСТАВ


ЗЛАТНА ПЕШКА – ТЕОДОР ГАВАЗОВ (І АЕГ) С 6/6 ПРИ 9-13 КЛАС

РИЦАР НА ТУРНИРА – РОБЪРТ СИСОЕВ (14 СОУ) С 6/6 ПРИ 5-8 КЛАС

СЪС 100 % РЕЗУЛТАТИ НА ПЪРВА ДЪСКА СА ОЩЕ:

ДИМИТЪР ДАСКАЛОВ (СМГ) – 5-8 КЛАС (5/5)

СТЕФАН РАЙКОВ (144 СОУ) – 1-4 КЛАС (6/6)

УДНЗ ЛУИ БРАЙЛ – ОТБОРНА НАГРАДА ЗА ВИСОК СПОРТЕН ДУХ И МОРАЛ

НАЙ-МАЛЪК УЧАСТНИК – ЛЪЧЕЗАР КОЛЕВ (90 СОУ)

ДАМА НА ТУРНИРА – КРИСТИНА ВЛАДОВА (ІІ АЕГ)

ТУРНИР ЗА УЧИТЕЛИ


1. ЕМИЛ ИВАНОВ (18 СОУ)
2. МАРТИН КОСТОВ (201 ОУ)
3. АЛЕКСАНДЪР ОГНЯНОВ (130 СОУ)
4. СВЕТЛОМИР ПАСКАЛЕВ (СМГ)


{jd_file file==Статия - Златна пешка 2011}
{jd_file file==Класиране 1-4 клас Златна пешка 2011}
{jd_file file==Класиране 5-8 клас Златна пешка 2011}
{jd_file file==Класиране 9-13 клас Златна пешка 2011}

СЕДМО СТОЛИЧНО УЧЕНИЧЕСКО ПЪРВЕНСТВО ПО ШАХМАТ

"ЗЛАТНА ПЕШКА 2011"

 

РЕГЛАМЕНТ

 

 

Цел и задачи:

 

Да определи отборите и учениците – шампиони и призьори за 2011 г.

Да даде възможност за изява на многото деца, ангажирани със спорта – гордост на България през последните години.

Да популяризира шахмата не само сред подрастващите, но и сред обществто.

 

Право на участие:

 

Всички училищни отбори дали заявка до техническата конференция в следните групи:

І група – момичета и момчета - I – IV клас

ІІ група – момичета и момчета  - VVIII клас

ІІІ група – момичета и момчета - IXXIII клас

Задължително условие е отборите да бъдат смесени и да включват четирима състезатели, без право на смяна.

 

Техническата конференция ще се проведе на 23.11.2011 г. (сряда) от 13.00  часа  в сградата на Столична библиотека на пл. Славейков, ет.4, зала „Виктория”.

 

Система на провеждане:

 

Швейцарска.

Кръговете (най-вероятно - шест) ще се определят според броя на участниците.

 

Класиране:

 

Показатели за определяне на призьорите: мач-точки, общ брой точки, по-висок резултат в точковата група (лична среща), по-добър резултат на І-ва дъска, коефициент Бергер.

 

Контрола за игра:

 

По 20 минути на състезател за цялата партия.

В обявения за начало на кръга час се пускат часовниците на играещите с бели фигури. При неявяване на състезател партията се губи служебно.

 

Играещите с бели фигури осигуряват часовник – т.е. всяко училище се очаква да има по два часовника във възрастова група!

 

Предвиден е  съпътстващ турнир и за  учители - водачи на отбори с предметни награди, медали и грамоти.

 

 

 

 

Съдийски състав: включва десет шахматни специалисти със съответните категории, главен съдия – Симеон Стоичков (републиканска категория).

 

Награди:

 

От Столична община са осигурени купи, медали, предметни награди (от І до ІІІ място), грамоти (до VІ място).

Индивидуален приз „Златна пешка” за най-добър резултат - според нивото на постижение.

Избиране на Рицар и Дама на турнира – fear play & style критерии.

Очаквайте още изненади и награди, както и традиционната томбола.

 

Дата и място на провеждане:

 

27.11.2011 г. (неделя) в Частно училище „Дружба”, ж.к. „Обеля” 2.                                                                                                 Удобен транспорт: трамвай №17, сп. „Училището” – предпоследна.

На 500 метра пеша или една спирка с трамвай №17 от последна станция на метротоспирка „Обеля”, маршрутно такси по линия №7.

 

Програмата за 27 ноември:

 

Играе се едновременно в трите възрастови групи: начален курс I – IV клас, среден курс VVIII клас и горен курс IXXIII клас от 9.00 до 16:30 часа с предвидена обедна почивка.

 

По-важни часове:

 

  9:00  Официално откриване

  9:30  І кръг

13:00  Обедна почивка

15:50  Прожекция на филма „Последната българска царица”

16:30  Награждаване и закриване + томбола

 

Организаторите си запазват правото на промени по регламента и програмата!

Последна промяна от Събота, 03 Декември 2011г. 18:12ч.
 
Начало Турнири Златна пешка Резултати от "Златна пешка 2011"